1. Найперше, що слід запам`ятати: забудьте про стару практику вказувати при заповненні декларації об’єкти декларування, які перебувають у власності або знаходяться в оренді чи іншому праві користування незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право станом на 31 грудня звітного року. Тепер треба вказувати об’єкти декларування, що перебували у власності, володінні та користуванні не менше 183 днів або не менше половини звітного періоду.
Такі вимоги заплутають насамперед саму НАЗК. Оскільки декларанти почнуть вказувати майно, яке вже по факту на момент заповнення декларації їм не належить або перестало бути у їхньому користуванні.
Наприклад, суб’єкт декларування продав квартиру у серпні звітного року. Цей об’єкт за новою редакцією закону він зобов’язаний вказати як об’єкт нерухомого майна, далі у відповідномку розділі вказати правочин з продажу. Окрім цього, вказати дохід від проданої квартири, навіть якщо за ці кошти суб’єкт декларування придбав іншу нерухомість. І придбану нерухомість теж треба декларувати як об’єкт нерухомості і вказувати кошти у видатках і правочини у правочинах. Голова ще не запаморочилася?