Ніколи ще заповнення декларацій не було таким важливим!
Незаконне збагачення повернулося!
Адвокати, що практикують у сфері електронного декларування, корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією можуть відкорковувати шампанське.
Незаконне збагачення не лише саме повернулося, а притягло з собою цивільну конфіскацію. А ще з ним прийшла фактична відміна права приватної власності в Україні.
Чи надовго прийшло? невідомо..
Тепер суб’єкту декларування який не зможе підтвердити легальність статків від 624 350грн. (6,5 тис неоподаткованих мінімумів) може загрожувати кримінальна відповідальність, якщо від 960 500 грн. до 624 350 грн., то цивільна конфіскація.
До активів законодавець відносить грошові кошти, майно, роботи, послуги, зменшення фінансових зобов’язань, кріптовалюти.
Розглядатиме такі цивільні позови Вищий антикорупційний суд. Ініціаторами таких позовів будуть НАБУ та Генпрокуратура.
Тепер чому я сумніваюсь, що цей закон протримається довго.
Позов про визнання активів необґрунтованими (слово ж яке придумали) може подаватись без наявності обвинувального вироку відносно особи.
Тобто активи будуть вилучатися до моменту коли особу визнають винною. Тобто, до рішення суду.
Особливої уваги заслуговує норма, що фактично нівелює право приватної власності в України:
“Під набуттям активів слід розуміти набуття їх особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність, а також набуття активів у власність іншою фізичною або юридичною особою, якщо доведено, що таке набуття було здійснено за дорученням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або що особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, може прямо чи опосередковано вчиняти щодо таких активів дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними”.
Мій прогноз, цей закон проіснує у кращому випадку до першого рішення Європейського суду з прав людини до України.