Електронне декларування 2021

Практичні поради з електронного декларування 2021.

Січень, це той час, коли суб’єкти декларування повертаються з відпочинків, хто з Мальдівів, хто з Буковелю, а хто з домашнього дивану, і усі вони раптом згадують, що треба подавати декларацію. І кожен рік одне і теж. Гвалт, рятуйте з чого почати?! Які там зміни у законі?! Кого і що декларувати?!Почати, звісно треба з адвоката по декларуванню 😜Проте, питання одні і ті ж вже 5 років.

Тому відповіді на питання що ставлять найчастіше буду регулярно оприлюднювати.

Члени сім’ї

Хто належить до членів сім’ї суб’єкта декларування?

Відповідно до статті 1 Закону України “Про запобігання корупції”: члени сім’ї – особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

Дуже часто плутають два поняття “близькі особи” та “члени сім’ї”.

Для перевірки треба уважно подивитись норму закону і перевірити триєдиним чинником:

-спільне проживання

-пов’язані спільним побутом

-мають взаємні права та обов’язки

Зверніть увагу, що за наявності зареєстрованого шлюбу у декларацію вписуємо чоловіка/дружину незалежно від їх спільного проживання. Діти суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття – незалежно від спільного проживання разом із суб’єктом.

Членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом року не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

Батьки, сестри, брати, цивільні чоловіки/дружини, партнери в одностатевих стосунках, вказуються в декларації за умови співпадіння усіх ознак триєдиного чинника.

Приклад №1 Подружжя у зареєстрованому шлюбі. Обидва є суб’єктами декларування. Чоловік проживає в одному місті, дружина в іншому. З чоловіком проживає розлучена дочка та онук, з дружиною, син, невістка та онучка. До декларації слід вносити, Чоловіка та дружину один одному в декларацію обов’язково, не залежно від того, що проживають окремо, а в члени сім’ї, чоловік декларує, дочку та онука, дружина декларує сина, невістку та онучку.

Приклад №2 Суб’єкт декларування не перебуває у шлюбі. Проте спільно проживає у “цивільному шлюбі” з жінкою та її неповнолітнім сином від попередніх стосунків.До декларації слід вносити і жінку і її дитину.

Приклад №3 Суб’єкт декларування винаймає квартиру разом з іншою особою. Таку особу не слід вносити до декларації навіть за умов спільного проживання, бо характер стосунків не містить права та обов’язків які є сімейними.

Поради з електронного декларування за посиланням.