Невірне, неточне або невчасне заповнення електронної декларації, може вартувати суб’єкту декларування репутації, кар’єри та навіть, свободи.
Заповнення декларації – це стежка по тонкому льоду.
Головне при заповненні електронної декларації – це досвід. Тільки реально заповнюючи декларації і стикаючись з проблемами можна зрозуміти, який реальний обсяг знань і практики для цього потрібний.
Одного знання антикорупційного законодавства замало. Треба знати багато роз’яснень НАЗК, які почасти протирічать одне одному. Потрібно постійно супроводжувати повні перевірки електронних декларацій та моніторити судову практику для розуміння позицій НАЗК, НАБУ та Національної поліції.
Законодавство України передбачає покарання за недостовірні відомості в декларації та невчасне її подання, дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
Електронним декларуванням та супроводом повних перевірок я займаюся з моменту вступу в дію антикорупційного законодавства. Я маю великий досвід правового супроводу повних перевірок електронних декларацій, що дозволяє виробляти правильну тактику і стратегію у роботі з НАЗК, НАБУ та Національною поліцією. Тонкощі заповнення декларацій відточуються вже четвертий рік і кожного разу є якась декларація, яка змушує відкривати для себе і клієнта нові форми подання інформації до НАЗК.