Практичні поради по електронному декларуванню 2020-2021. Цінне рухоме майно

with Коментарів немає

Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)

Відповідно до п.2 ст.182 “Рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі”
Тобто, у розділі “Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)”, суб’єкт декларування зазначає: коштовні ювелірні вироби, антикваріат, меблі, твори мистецтва, картини, скульптури, цінний фарфор, рідкісні букіністичні видання, дорогий брендовий одяг, хутра, коштовна зброя, як вогнепальна так і холодна, аксесуари, такі як сумки відомих брендів, портсигари тощо.

Шкала виміру одна – сума одного предмету має перевищувати 100 прожиткових мінімумів.

З мого досвіду типовою є помилка, коли суб’єкт декларування вказує у декларації “колекція картин”, “зібрання скульптур”, “колекція фарфору”, і ось тут починаються проблеми.
Зверніть увагу, цінне рухоме майно декларуємо, кожен предмет окремо!

У випадку, якщо цінне рухоме майно є подарунком, то воно декларується у двох розділах одночасно: “Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)” та в розділі “Доходи і подарунки”.
Вартість цінної рухомої речі, що перебуває у власності суб’єкта декларування або члена його сім’ї, зазначається у національній валюті України – гривні, на дату набуття права власності, володіння або користування річчю.

Якщо рухоме майно є одночасно подарунком, то воно декларується як у розділі “Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)” (у разі перевищення встановленого порогу декларування), так і в розділі “Доходи, у тому числі подарунки”. Відомості про цінну рухому річ повинні бути зазначені в декларації, якщо її вартість перевищує встановлений Законом поріг декларування, а саме 100 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

Порядок придбання цінного рухомого майна не має значення для визначення порогу декларування якщо вартість об’єкта (наприклад, ювелірного виробу) становить суму, що перевищує 100 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, то такий об’єкт повинен бути відображений в декларації. Вартість кожної цінної рухомої речі вказується в декларації окремо, крім випадків, коли цінні рухомі речі придбані як набір (столовий сервіз, набір меблів, набір ювелірних прикрас тощо) і були придбані одночасно.

Приклад 1.

Дружина суб’єкта декларування придбала за кордоном сумку, вартість якої перевищує 100 ПМ. Купила за євро 2018 року. Тож у декларації вказуємо ціну в гривнях на 2018 рік. Дивлячись курс НАЦБАНКУ.

Приклад 2.

Суб’єкт декларування має колекцію фарфору, уся колеція значно перевищує 100 ПМ, а поштучно лише деякі мають вартість більшу ніж 100ПМ. Декларуємо лише ті, чия вартість пеервищує 100 ПМ.